[Přeskočit k obsahu]

 

JANA LUŇÁKOVÁ "FOTOGRAFIE"

Jana Luňáková

Jana Luňáková

Srnec

Jana Luňáková

Jana Luňáková

Mája Srdcové eso †

Narozena: 2. 2. 2003 (PP)

Mája Sdrcové eso

 

Otec: Hammondś Black Hole Nut

Matka: Nuttallś Nutty

 

Výstavy: 

Jarní svod - posudek

22. 5. 2004 MVP : V 2 Res. CAC 

diplom, posudkový list.

1. 10. 2005 KV Mladá Boleslav: V3,

diplom, posudkový list.

 

 

Mája Srdcové eso byla naší druhou patičkou. Měla černé zbarvení s bílou náprsenkou, vyšší běhy, štíhlou kostru. Mája byla skvělá pracovní fena na norování a na černou zvěř. Šla do práce s vysokým nasazením, nenechala se jen tak zastrašit. Tyto akce a události dokládají naše vzpomínky na časté léčby, které souvisely především s jizvami a hnisavými zraněními na hlavě - při kontaktu v noře. Nemalou ukázkou trvrdosti byl jeden lovecký den. Majda, jak jsme jí začali říkat byla v houštině na divočákách. Po této úspěšné akci a úspěšném lovu Majda stačila ještě vběhnout do nory k jezevci. Když jsme přijeli domů, Majda byla zralá na koupel. Po pečlivé koupeli jsem ji náhodou zvedla a všimla si, že má uprostřed břicha zhruba 6 cm dlohou ránu. Ihned jsme jeli na šití. Po operaci, kde se temperamentní Majda i několikrát probírala, ač dostala dost vysokou dávku sedativ, jsme zjistili, že rána zasáhla i vnitřní orgány. Naštěští se kňour trefil tak, že Majda přežila. Než jsme na toto zranění přišli, Majda dělala, jako by se nic nedělo. Tato stránka svědčí o tom, jak jsou patíci odolní a jen minimálně dají bolest najevo.

Mája byla snad jako všichni patíci, které znám skvělý aportér. Co jsem jí hodila, to mi přinesla. Jsou to velice aktivní pejsci. Ať to byl míček, provaz nebo dva metry dlouhá větev, která byla pomalu těžší než ona, nebyl to žádný problém. Vitalita a ochota tohoto plemene je někdy ohromující.

Majda se zúčastnila dvou výstav. Dne 22. 5. 2004 získala na Mezinárodní výstavě v Litoměřicích ocenění Výborná 2 a titul Res. CAC. a 1. 10. 2005 ocenění Výborná 3. Bohužel, co nikdo nečekal, Majda po pár letech odešla do věčných lovišť. Přejme jí krásný život v psím nebi.

 

 

 

foto8.jpg foto10.jpg foto9.jpg foto4.jpg foto3.jpg foto2.jpg foto5.jpg foto6.jpg foto7.jpg

Patterdale teriér

Krytí patíci

Border teriér

Krytí bordíci

Vzpomínky na pracanty

Daňčí zvěř

Mufloní zvěř

Srnčí zvěř

Černá zvěř

Škodná

Ostatní

Náhody

Naše další aktivity

 

 

Poslední články

Nalezení jezevce ve školce

 

Kontakt  –  Videa a DVD  –  Fotogalerie  –  O mně  –  Úvod  –  Záběry z přírody  –  Moji psi  –  Mapa webu   Webdesign: skit.cz

© 2011–2019 Jana Luňáková