[Přeskočit k obsahu]

 

JANA LUŇÁKOVÁ "FOTOGRAFIE"

Jana Luňáková

Jana Luňáková

Srnec

Jana Luňáková

Jana Luňáková

Chitta Srdcové eso †

Chitta Srdcové eso

Narozena: 6. 4. 2000 (PP)

 

Otec: Hammonds Black Hole Nut

Matka: Bony Srdcové eso

 

Zkoušky:

ZN

19. 5. 2001, 84 bodů, čas 0,20,

diplom, soudcovská tabulka, potvrzení o složení zkoušky.

 

ZH

16. - 17. 11. 2002, 149 bodů, II. cena,

diplom, soudcovská tabulka, potvrzení o složení zkoušky,

a ocenění jako nejlepší pes honičských zkoušek.

 

BZ

4. 10. 2003, 80 bodů, II. cena,

diplom, soudcovská tabulka, potvrzení o složení zkoušky.

 

Výstavy:

Jarní svod - posudek

26. 5. 2001 MVP Litoměřice: V 1 CAJC, vítěz plemene BOB

diplom, posudkový list.

                                           

 

Chitta Srdcové eso byla první patičkou, kterou jsme si domů přivezli. Na inzerát jsme narazili v časopise myslivost. Chovatelkou všech patíků, kteří prošli našima rukama je paní  Zuzana Hodová, které patří velký dík za toto skvělé plemeno. Chitta byla první a skutečně vyjímečná  fena. Byla dovezene v době, kdy měl otec spoustu času na venkovní procházky a také v době, kdy  patíci ještě mohli dělat zkoušky lovecké upotřebitelnosti a byly jim uznány. Chitta se zúčastnila  zkoušek norování 19. 5. 2001 a získala plný  počet bodů 84 s časem 0,20. Další zkoušky byly zkoušky honičů 16. - 17. 11. 2002. Tam získala 149 bodů a II. cenu. Z vyprávění vím, že  známky,  které byly nižší získala z důvodu umělé  stopy a vodiče. Chitta byla samostatný  dominantní jedinec. Na dosledu chodila sama, bez řemenu, bez jiného pobízení. To byl právě  důvod, proč dostala sníženou známku na stopě. Došla na uměle založené stopě ke kusu a ani nehlásila. Také proč, když tam pána dovedla a prase se nehýbalo. Chitta uměla chodit na  stopách, ale na přírodních a sama. Ukázkovou stranou bylo zase odložení. Při odložení kolem  procházeli houbaři, kteří se navíc ještě rozčilovali,  proč mají jít pryč. Chitta v tom problém neměla. Ač kolem ní houbaři prošli na pár metrů, zůstala ležet. Poslední zkoušky byly zkoušky barvářské. Chitta získala II. cenu a 80 bodů a ocenění jako nejlepší pes honičských zkoušek.

 

Vyjímečnost této feny dokazují i výstavy. V květnu 2001 Chitta získala na Mezinárodní výstavě ocenění Výborná 1 CAJC a Vítěz plemene BOB.

Chitta byla skutečně jedinečná. O tom praví jiný příběh ze života: otec a Chitta přišli k houšťáku a fena používajíc hlavu začala hlásit divočáky, kterých tam bylo pět. S klidnou hlavou a rozumem začala vyhánět jednoho po druhém. Tak společnou prací myslivce a jeho psa ulovili všech pět kusů. Taková práce se skutečně nevidí každý den. Patíci jsou zkrátka univerzální pejsci, kteří jsou vhodní k veškeré práci co se myslivosti týče.

Chitta měla dvakrát štěňata. V prvním vrhu v roce 2002 se narodilo osm štěňat a o rok později se narodilo štěňat devět. Všichna byla pracovně vedena pro účely myslivosti. Otcem všech štěňat byl Boothś Tomi. Spojení bylo skutečně perfektní, majitelé nových patíků dodnes toto spojení jen chválí. Pokud si chcete prohlédnout více fotek štěňat, podívejte se do sekce Krytí patíci.

Takový byl život Chitty Srdcové eso. Bohužel v nejlepším věku a zkušenostech odešla do věčných lovišť při kontaktu s jezevcem. Po Chittě jsme si pořídili další feny patíků, ale zatím žádná z nich taková nikdy nebyla a zřejmě ani nebude. Takové velké štěstí má člověk skutečně jen jednou za život. Přejeme Chittě krásný život v psím nebi. Níže je pár fotografií ze života Chitty Srdcové eso.

foto13.jpg foto14.jpg foto16.jpg foto15.jpg foto17.jpg foto18.jpg foto12.jpg foto11.jpg

Patterdale teriér

Krytí patíci

Border teriér

Krytí bordíci

Vzpomínky na pracanty

Daňčí zvěř

Mufloní zvěř

Srnčí zvěř

Černá zvěř

Škodná

Ostatní

Náhody

Naše další aktivity

 

 

Poslední články

Nalezení jezevce ve školce

 

Kontakt  –  Videa a DVD  –  Fotogalerie  –  O mně  –  Úvod  –  Záběry z přírody  –  Moji psi  –  Mapa webu   Webdesign: skit.cz

© 2011–2019 Jana Luňáková