[Přeskočit k obsahu]

 

JANA LUŇÁKOVÁ "FOTOGRAFIE"

Jana Luňáková

Jana Luňáková

Srnec

Jana Luňáková

Jana Luňáková

O mně

Ahoj,

jmenuji se Jana Luňáková  a narodila jsem se v Mělníku. Mezi mé záliby již od dětství patřili koně, psi a jiná „chlupatá zvířata“. Nikdy jsem do města nepatřila, neměla jsem ho ráda a v současné době jsem stále stejného názoru. 

Můj život je naplňován možná obyčejnými, ale nádhernými a úžasnými zážitky, které mi dává nejen les a zvěř v něm žijící, ale také rodina, která mě úžasně podporuje. Za můj vztah k myslivosti a zkušenosti, které získávám mohu poděkovat jedině mému otci, který je myslivcem také od svého mládí. Od mala jsem vždy běhala více kolem táty a „mužské“ práce, než kolem mámy a kuchyně. To mi také zůstalo dodnes.

Nejdříve to začínalo občasnými návštěvami posedů s otcem, kde jsem většinou po určitém čase olupovala kůru ze stromů, protože zvěř nepřišla a já se začala nudit. Nejvíce jsem se myslivosti začala věnovat na střední škole. Překonala jsem „strach" ze samých chlapů, kteří jsou v mysliveckém sdružení, které navštěvuji a začala chodit také na naháňky.

Můj první velký start přišel roce 2006, kdy jsem úspěšně složila zkoušku o první lovecký lístek. O rok později jsem složila i zkoušky na zbrojní průkaz. Zároveň s tím jsem si oblíbila zálibu fotografování a natáčení zvěře. Proto jsem usoudila, že zbrojní průkaz se může hodit kdykoli a  prozatím budu lovit pouze s kamerou a fotoaparátem. O několik měsíců později mě rodina náhodou uvrtala do dalších zkoušek mysliveckých hospodářů, které jsem také úspěšně složila.  

Velikým překvapením v zimě byl můj narozeninový dárek a to první zbraň. Sice to byla „jen“ malorážka, ale tento dárek mě skutečně dostal. Asi největším rozhodnutím byla otázka: Mám 2 zkoušky, zbrojní průkaz, zbraň a co teď? Bude ležet v trezoru nebo ji budu nosit na rameni? Tuto otázku ještě více podmínilo otcovo rozhodnutí o  koupi nové kulovnice ráže 7,62×39 a neustálé otázky z mysliveckého sdružení typu: „Tak co už jsi střelila??“ A tak jsem se konečně 5. 7. 2008 rozhodla, že když už chci dělat myslivost, tak jako správný myslivec ji budu dělat se vším všudy a to tak, jak se sluší a patří. Toho dne jsem střelila jsem svého prvního srnce. Rozhodnutí nebylo úplně lehké, ale vůbec ho nelituji.

Ještě mohu podotknout, že nejsem ani poloviční myslivec, protože k vykonávání práva myslivosti používám několik fen loveckého plemene. Ale o nich  a jejich zkouškách si přečtěte více v sekci „Moji psi“. Lovu Zdar!

Jana LuňákováJana LuňákováJana Luňáková

Patterdale teriér

Krytí patíci

Border teriér

Krytí bordíci

Vzpomínky na pracanty

Daňčí zvěř

Mufloní zvěř

Srnčí zvěř

Černá zvěř

Škodná

Ostatní

Náhody

Naše další aktivity

 

 

Poslední články

Nalezení jezevce ve školce

 

Kontakt  –  Videa a DVD  –  Fotogalerie  –  O mně  –  Úvod  –  Záběry z přírody  –  Moji psi  –  Mapa webu   Webdesign: skit.cz

© 2011–2019 Jana Luňáková