[Přeskočit k obsahu]

 

JANA LUŇÁKOVÁ "FOTOGRAFIE"

Jana Luňáková

Jana Luňáková

Srnec

Jana Luňáková

Jana Luňáková

Cip z Kokořínských skal

Narozen: 4. 11. 2011 (PP)Cip z Kokořínských skal, (PP)

 

Otec: Oryx Kaicul

Matka: Odeta Srdcové eso

 

 

Výstavy:

30. 8. 2014 MVP Ml. Boleslav: V 1 CAC, BOB, , diplom, posudkový list, 3. místo BOB neuznaných plemen FCI

25. 5. 2013 MVP Litoměřice: V 1 CAC, diplom, posudkový list.

21. 4. 2013 Jarní svod - posudek

 

Cip z Kokořínských skal nám obohatil naší smečku, doposud tvořenou jen fenami. Je to štěně z našeho odchovu - vrhu C. Jeho otcem je Oryx Kaicul, matka Odeta Srdcové eso. Cip se narodil 4. 11. 2011.

Toto spojení bylo perfektní po pracovní i výstavní stránce. Skoro všechna štěňátka jsou černá nebo alespoň tmavší. Své odhodlání a bojovnost začala dávat najevo hned, jak byla schopna se alespoň trochu batolit. Štěňata nebyla bázlivá, byla skvěle socializovaná a vyrovnaná. Většina z nich má tempetament na rozdávání.

 Cipa (Cipíska) jsme si nechali doma a je to skvělý společník a ještě lepší pracovník v lese. Je neuvěřitelně klidný a vyrovnaný, příliš mnoho věcí ho nerozhází. V devátém týdnu života mu nevadil ani vysavač ani vrčící flexa - tu si přišel ještě prohlédnout zblízka. Útoků smečky se zůčastňuje převážně z dálky - pozoruje a obíhá všechny dokola a hlásí, takže se do rvaček necpe. Nejdříve používá svou hlavičku, až později teprve koná - krátce a rázně.

Cip je používán jako Odeta - pro práci na povrchu zejména se sprákatou zvěří (nejvíce černou) a na dosledy. Je to naše zlatíčko a všemi vlastnostmi, povahou a vzhledem se podobá svému tatínkovi Oryxovi.

Myslím, že je i velice líbivý, protože se zúčastnil dvou výstav a výsledky, které si můžete prohlédnou výše jsou více, než skvělé a mám z nich obrovskou radost.

Tímto děkuji panu J. Konvičkovi a paní Z. Hodové za ochotu, spolupráci a za to, že tak krásného pejska můžeme mít doma nejen my.

foto2.jpg foto1.jpg foto3.jpg foto4.jpg

Patterdale teriér

Krytí patíci

Border teriér

Krytí bordíci

Vzpomínky na pracanty

Daňčí zvěř

Mufloní zvěř

Srnčí zvěř

Černá zvěř

Škodná

Ostatní

Náhody

Naše další aktivity

 

 

Poslední články

Nalezení jezevce ve školce

 

Kontakt  –  Videa a DVD  –  Fotogalerie  –  O mně  –  Úvod  –  Záběry z přírody  –  Moji psi  –  Mapa webu   Webdesign: skit.cz

© 2011–2019 Jana Luňáková