[Přeskočit k obsahu]

 

JANA LUŇÁKOVÁ "FOTOGRAFIE"

Jana Luňáková

Jana Luňáková

Srnec

Jana Luňáková

Jana Luňáková

Vrh C

Vrh c

Otec: Oryx Kaicul

ČLP/PAT/584

Oryx Kaicul

Matka: Odeta Srdcové eso

ČLP/PAT/642

Odeta Srdcové eso

 

 

 

 

 

 

 

 

 Krytí: 2. - 4.9. 2011

Třetí vrh patíků se nám narodil 4.11. 2011. Narodili se 3 feny a 4 psi. Plemenná kniha přidělila čísla zápisu 775 - 781. Štěňáka byla pojmenována a otetována následovně:

 

Jméno štěněte Pohlaví Zbarvení Tetovací číslo
CASPER
pes hnědá+bronz 775
CLIFF
pes hnědá+bronz 776
CID pes černá 777
CIP pes černá 778
CORA fena hnědá+bronz 779
CLARE fena černá 780
CINDY fena hnědá+bronz 781

 

Vrh C -  1 rok života

Níže přidávám pár fotek vrhu C. Od malých štěňátek se v jejich životě již hodně událo. Většina dospívajících štěňat za sebou má již několik úspěšných dosledů a nyní získává zkušenosti na naháňkách.

 

foto6.jpg foto8.jpg foto9.jpg foto12.jpg foto15.jpg foto14.jpg foto11.jpg foto10.jpg foto1.jpg foto3.jpg foto5.jpg foto7.jpg foto2.jpg foto4.jpg foto13.jpg

Cip

Cip je zlatíčko, mazlíček... Zůstala mu černá uhlová barva, je nesmírně klidný, vyrovnaný a nevyhledává konflikty. Vyjímku tvoří velcí psi, které nemá rád - ale to má po mamince. Jakmile překročí jeho prostor, dá to velice rychle a jednoznačně najevo. V lese pracuje v týmu, s dalšími patíky a bordíky se nepere, a když má svůj kus jen pro sebe, nemá rád, když mu ho cizí vůdce chce vzít :-) V zimě vypadá jako černá kudrnatá ovečka, protože mu zůstala dost dlouhá a kudrnatá srst po tatínkovi. Cip za sebou má krásnou práci na černé zvěři - ať dosledy či vyhánění. Zatím je stále hlasitý. Minulý měsíc se s Cipem podařilo ulovit 3 selata. Nádherně u kusu hlásil a to i po zhasnutí.  Vydržel u divočáka téměř hodinu, než jsme vše stáhli z lesa a dostali se k autu.

 Cliff

Cliff (jménem Patík) vyrůstá s fenkou slyšící na jméno Boris :-) Klidná a vyrovnaná fenka ho učí, jak správně pracovat s černou zvěří. Cliffovi zůstava tmavší srst občas prokvetlá bílými chloupky. Srst má hrubou, ale drátovitě rovnou. Také před měsícem ukázal, co se naučil. Při procházce po revíru navětřil v houšťáku černou zvěř. Krásně ji vypíchl a pěkný kousek byl sloven. V týmu se také nepere, ale samozřejmě si hlídá prostor svého páníčka.

 Casper

Casper (jménem Blesk) doma trápí děděčka Bleka (Raráška Srdcové eso). Je to takový hyperaktivní tlusťoušek. Zatím se vše učí a postupně poznává, co se v lese vlastně dá všechno dělat. I přesto, že je mezi nimi rozdíl téměř 10 let, jsouch schopni vzít do zaječích a společně uběhnou více, než jen pár kilometrů. Jsou to dva nezbedové, kteří se nesmírně podporují a co nadou, to buď rovnou zničí, nebo schovají v boudě :-)

 Clare

Clare je opak Caspera. Je to hyperaktivní štíhlá fenka na vysokých bězích. Zbarvení má uhlově černé. Clare byla první, která bezhlavě vběhla do černé zvěře a odnesla to šitím naštěští jen na povrchu. V poslochání je to celá máma...Když loví a jde za nějakou stopou, tak dělá, že neslyší. Když ji to přestane bavit, tak milostivě přijde. Na fotografii Clare si všimněte nádherné figury a hlavně toho úžasného osvalení, které má v 1 roce života. A skutečně v tom není nic jiného, než časté procházky po lese.

 

PROCHÁZKA CIPA, CLARE A ODETY

Dnes jsme byli venku se smečkou. Vzali jsme Cipa, Odetu i Axu, protože Clare u veterináře začala projevovat silnou nenávist k ostatním psům - takže bylo potřeba učinit nějaký trénink s jinými psy, které moc nezná. Při prvním střetu to vypadalo, že Clare naše teriéry roztrhá, ale správná máma Odeta ji rázným zavrčením ukáznila a byl klid. První půl hodinu lítali patíci jako zběsilí, potom se naštěstí již trochu uklidnili, protože bylo vedro na padnutí. Cip s Clare byli téměř pořád spolu jako správná sestersko-bratrská dvojka.

foto1.jpg foto2.jpg foto3.jpg

Vrh C - proměna v 6 měsících

Přidávám pár fotek dorostenců. Štěňata jsou pojmenována dle svých originálních jmen a fotky jsou seřazeny opět podle narození štěňat - můžete porovnávat rozdíly od narození. Fotky všech štěňat budou postupně doplňovány (každé štěně bude mít tři fotky).

foto1.jpg foto2.jpg foto3.jpg foto4.jpg foto5.jpg foto6.jpg foto20.jpg foto7.jpg foto8.jpg foto9.jpg foto10.jpg foto11.jpg foto19.jpg foto17.jpg foto18.jpg foto22.jpg foto21.jpg foto23.jpg foto14.jpg foto15.jpg foto16.jpg

Cid nebo Cedík - jedna osobnost

Cid je v novém domově také spokojený. Je černý, hladký a tudíž se neskutečně leskne. Slyší i na jméno Cedík :-) Je energický a zajímá se o stopy zvěře - ostatně jako všichni z vrhu C. Návrat po stopěmu také problém nedělá.

Casper trápí Raráška

Casper byl největší boubel z vrhu a prozatím mu to zůstává. Jako učitele má doma již devět let staréo kamaráda Raráška Srdcové eso, který jeho dětské šarvátky trpělivě snáší. Velice rychle se zkamarádili a neustále přemýšlejí, co by kde vyhrabali a tak trochu zničili.

Cindy a její nezbednosti

Cindy chodí na procházky a má jako všichni ostatní zájem o stopy. Pokud se jí něco nelíbí, vrčí a brání si své území. Nikomu nedá nic zadarmo a pokud jí nějaký pes leze příliš do zelí, ukáže mu, jak vypadá cvakající chrup. Pokud má příležitost, snaží se cokoli aportovat.

Cip si to doma užívá, v lese pracuje

Cip je naše zlatíčko, které má po tatínkovi nádherná tmavá očka bíle orámovaná. Když se na vás podívá, tak zkrátka neodoláte. Domů ho bereme střídavě během dne s mámou Odetou i tetou border teriérkou Axou (jinak spí venku v boudě). Cip nejvíc miluje, když najde nějakou dobrou duši, která ho vezme na klín, položí ho na záda a hladí mu bříško. To potom vypadá jako nějaký ubožáček, který neumí do pěti počítat. V lese se ale ukazuje jako správný lovecký pes. Hrozně rád prozkoumává stopy, také už odbíhá za zvednutou zvěří (daňky). Kočky a ostatní zvěř na potkání skvěle hlásí, nic jeho pozornosti neunikne. Vodítko měl asi 4x na krku a už chodí jako z praku. Když se vyjíždí autem ven, jde sám na místečko a počká, až ho pustíme. Je až neuvěřitelné, co všechno už umí, když ho to ani pořádně neučíme.

Cora ví, jak na všechny

Táááák jsem se dozvěděla pár zajímavostí o Coře. Čím bych asi tak měla začít? Cora si své dětství užívá naplno. Je ve velkém kolektivu patíků, australských ovčáků a dalších pejsků. Ti, kteří se mají trimovat mají díky Coře vlastní střih, o který jim pěkně pěčuje, protože séfuje hlavně tlamou :-) Nejraději spí na teplých gaučích, které tvoří záda australských ovčáků. Pokud je u někoho na klíně, kouše všechny, kteří k ní strčí čumák. Vždycky se u toho tak rozčílí, že kouše všechno a všechny okolo sebe. Pokud je v náručí někdo jiný, usilovným škrábáním, štěkáním a kňučením se dobývá nahoru. Je to zkrátka další nezmar, který si prozatím užívá mateřskou školu... a jen co se oteplí, půjde ven a začne důsledná výchova, tvrdí její majitelka :-)

Cliff je zkrátka bourák

Včera jsme se byli podívat na Cliffa (jmenuje se Patík po jeho předchůdci - z vrhu A z chovatelské stanice z Kokořínských skal, který byl bezkonkurenční na práci s černou zvěří). Bydlí od nás asi tak 100 metrů. Je to malé éro. Učí se kamarádit s drůbeží a ovečkama, aby doma nebyl každý den výřad :-) Kočce Jodě zatím vyžírá mističku a zatím ji doma toleruje. Uvidíme, jak se to bude časem měnit. Jinak je moc čistotný, venku běhá s kámoškou Borisem a tu také značně terorizuje. Při velkých mrazech byl Cliff ubytován doma v bytě. Je strašně hodný, spí sám dole v obýváku. Nic neničí a když v noci potřebuje za záchod, vyhupne za páníčkem k ložnici po schodech, zaťuká na dveře, skočí ven a pak jdou zase rychle chrupkat. Také si hrají na zubaře. Jak tato hra probíhá si domyslete sami :-)

Clare již vypichuje divočáky

Clare od nás bydlí jen malý kousek. Včera již prokázala své lovecké vlohy. Při odpolední procházce se zastavila u houšťáku, naježila svou krásnou hladkou černou srst a hluboce začala vrčet. Když ji její páníček zavolal, nestačil se divit. Z houšťáku vyrazil asi metrákový kňour. Co víc si majitel takového štěněte může v tomto věku přát? Je to nádhera a máme radost.

Vrh C - proměna  ve 3 měsících

Přidávám fotky štěňat - foceno ve stáří 3 - 3,5 měsíce. Fotky jsou seřazené podle narození štěňat. Můžete se podívat na rozdíly ze starších fotek - stáří 5 týdnů a porovnat se se stářím 12 týdnů ve zbarvení a hrubosti srsti. Musím podotknout, že jsou všichni nádherní, úžasní a je vidět, že se jim u nových majitelů daří moc dobře.

foto1.jpg foto2.jpg foto5.jpg foto6.jpg foto3.jpg foto4.jpg foto7.jpg foto8.jpg foto14.jpg foto15.jpg foto10.jpg foto11.jpg foto18.jpg foto17.jpg

Správná dvojka Cip a Cindy

Ještě, než nám Cindy odcestuje a Cip doma zůstane s mámou a tetou, přidávám posledních pár fotek.Oba dva ani chvíli nepostojí, takže je celkem složité v tomto počasí udělat sloušnou fotku. Více informací o Cipovi z Kokořínských skal již budu dávat na jeho stránku - Cip z Kokořínských skal.

foto1.jpg foto2.jpg foto3.jpg

Poslední video smečky

Přidávám poslední video naší smečky. Všechna štěňátka již mají své nové páníčky. Doma nám zůstává nejkrásnější černý čertík CIP. Je to naše zlatíčko, přejmenovala bych ho na Oryxe druhého. Je klidný, vyrovnaný, pozorný a dívá se na nás moudře jako jeho tatínek. Hrubé chloupky se ukazují, tak doufáme, že mu to zůstane. Prozatím ho tu ještě bude pár dní terorizovat Cindy, která se měla jmenovat nezbedný nezmar. Snažíme se je utahat na procházkách, ale moc to nejde. Jsou tááák vytrvalí. Všem štěňátkům přeji hodné páničky a spoustu loveckých úspěchů.

Strana: 1  2 

Patterdale teriér

Krytí patíci

Border teriér

Krytí bordíci

Vzpomínky na pracanty

Daňčí zvěř

Mufloní zvěř

Srnčí zvěř

Černá zvěř

Škodná

Ostatní

Náhody

Naše další aktivity

 

 

Poslední články

Nalezení jezevce ve školce

 

Kontakt  –  Videa a DVD  –  Fotogalerie  –  O mně  –  Úvod  –  Záběry z přírody  –  Moji psi  –  Mapa webu   Webdesign: skit.cz

© 2011–2019 Jana Luňáková