[Přeskočit k obsahu]

 

JANA LUŇÁKOVÁ "FOTOGRAFIE"

Jana Luňáková

Jana Luňáková

Srnec

Jana Luňáková

Jana Luňáková

Naše další aktivity

Záchrana školky před jezevcem 3. 11. 2013

V neděli 3. 11. 2013 jsme byli městskou policií požádáni o spolupráci při hledání jezevce v mateřské školce v Neratovicích, který tam byl spatřen. Při druhé zastávce ho Odeta a Axa označily a už jsme jen čekali na paní veterinářku s uspávací foukačkou.

Celý článek k přečtení zde.

 

Zlatá srnčí trofej 27. 7. 2013

Rok nám uběhl jako voda a opět jsem dostala nabídku na ZST 2013. Chvíli jsem váhala, protože jsem měla již pracovní povinnosti a doma malou border teriérku Áju, ale nakonec jsem podlehla 14 denní pracovní dovolené a opět jsem vyrazila společně s Axou. Tábor jsem si náramně užila, protože jsem již zhruba věděla, co mě čeká a nemine. Vůbec toho nelituji  a pokud vyjde i rok 2014, moc dobře se na něj připravím hlavně ze stránky kynologických přednášek pro děti. A Axa? Jeslti bude zdravá, rozhodně ji vezmu s sebou.

Celý článek k přečtení zde.

 

Článek do občasníku 1. 12. 2012

Mám občas i chvilku na nějaké přemýšlení a tak se snažím veřejnosti nějakým článkem více přiblížit, jak to je doopravdy s myslivostí. Mnozí si myslí, že myslivci jen loví zvěř, ale nikdo už nechce otevřít oči a uši k tomu dalšímu a prvotnímu - přikrmování, škodám, nemocem a dlouhé a náročné práci, která musí být vykonána, jinak by bez ní nebylo možné správně lovit. A lovit zvěř musíme, jinak by došlo k jejímu přemnožení, nestačila by úživnost, začaly by vznikat školy v lesích i na polích (ještě větší, než jsou nyní) a podpořili bysme rozvoj nemocí, protože zde nemáme přirozeného predátora v podobě dravých šelem, které by se o to postaraly za nás.

Celý článek k přečtení zde.

 

Zlatá srnčí trofej 28. 7. 2012

Díky mým přátelům a známým jsem měla příležitost zůčastnit se jako vedoucí tábora Zlatá srnčí trofej v Havlišově mlýně ve dnech 28. 7. - 11. 8. 2012. Mohu s radostí říci, že práce s mládeží byla velice zajímavá a moc se mě i Lussy (Axe) líbila. Přípravy různých her, přednášky, táboření, celodenní výlet a mnoho dalších aktivit bylo na konci tábora pěkně znát. Hlídání dětí a všechny starosti, radosti a organizační věci na konci turnusu mé tělo značně vyčerpaly. I přesto bych moc ráda poděkovala za tuto zkušenost a budu velice ráda, pokud se budu moci zúčastnit i za rok.

Celý článek k přečtení zde.

Patterdale teriér

Krytí patíci

Border teriér

Krytí bordíci

Vzpomínky na pracanty

Daňčí zvěř

Mufloní zvěř

Srnčí zvěř

Černá zvěř

Škodná

Ostatní

Náhody

Naše další aktivity

 

 

Poslední články

Nalezení jezevce ve školce

 

Kontakt  –  Videa a DVD  –  Fotogalerie  –  O mně  –  Úvod  –  Záběry z přírody  –  Moji psi  –  Mapa webu   Webdesign: skit.cz

© 2011–2019 Jana Luňáková